Jak wybrać modne okulary damskie korekcyjne?

Jak wybrać modne okulary damskie korekcyjne?

Niezdrowy tryb życia, częste korzystanie z komputera oraz smartfona przyczyniają się do rozwoju wad wzroku u coraz większej liczby kobiet. Szczególnie te panie, które pracują w biurze już w młodym wieku zauważyć mogą pewne zaburzenia w poprawnym widzeniu. Aby przywrócić ostrość po przeprowadzonym badaniu okuliści zalecają im okulary damskie korekcyjne. Niewiele kobiet reaguje radością na tę wiadomość. Nie zdają sobie bowiem sprawy z tego, jak szeroki jest wybór oprawek w salonach optycznych, oraz jak pozytywnie okulary mogą wpłynąć na ich wizerunek.

Jak dobrać oprawki do swojej urody?

Wybór oprawek zależy głównie od preferencji oraz gustu danej kobiety. Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji. Specjaliści radzą, aby dobierać okulary damskie korekcyjne do typu urody oraz kształtu twarzy. Dzięki temu będą one nie tylko wygodne, ale będą również podkreślały piękno każdej kobiety. W salonach optycznych znaleźć można okulary w kształcie:

Niezdrowy tryb życia, częste korzystanie z komputera oraz smartfona przyczyniają się do rozwoju wad wzroku u coraz większej liczby kobiet

  • owalnym,
  • kocim,
  • okrągłym,
  • prostokątnym,
  • trójkątnym,
  • oraz przypominające okulary pilota.

Panie o owalnej twarzy doskonale wyglądać będą w każdym z powyższych kształtów, podczas gdy kobiety o okrągłych rysach powinny wybierać modele trójkątne oraz kocie, które optycznie wyszczuplą twarz. Pociągłe buzie najlepiej prezentują się w okularach okrągłych lub owalnych. Wiedząc jaki kształt wybrać, należy zdecydować jaki styl oprawek będzie odpowiedni. Panie, które lubią intensywny makijaż oka, lub preferują styl klasyczny powinny zastanowić się nad prostymi modelami w kolorze złota lub srebra. Będą one stanowiły idealną bazę do każdej stylizacji. Żyłka na dole ramki sprawi, że szkła będą niemal niezauważalne. Kobiety, które pragną wyróżnić się w tłumie lub traktują okulary damskie korekcyjne jako biżuterię powinny postawić na odważne i nowoczesne oprawki. Mają one zwykle geometryczne kształty, a wykonane są z tworzywa o intensywnym kolorze. Zestawione z odpowiednim ubiorem mogą stanowić doskonałą propozycję, zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia.

Wybór oprawek zależy głównie od preferencji oraz gustu danej kobiety

Jakie powinny być okulary damskie korekcyjne?

Wybór okularów nie ogranicza się jedynie do doboru oprawek. Aby przywrócić ostre widzenie, konieczne jest zastosowanie szkieł korekcyjnych. Panie, które dużo korzystają z komputera lub smartfona powinny wybrać szkła z filtrem światła niebieskiego, co pozwoli zwiększyć komfort ich pracy oraz zapobiec pogarszaniu się wzroku. Decydując się na dane okulary, warto zapytać o możliwość zakupienia szkieł z powłoką zapobiegającą ich rysowaniu się. Pozwoli to cieszyć się pełnym komfortem widzenia przez dłuższy czas.

Okulary damskie korekcyjne mogą stać się ulubionym dodatkiem do stylizacji dla wielu pań, który nie tylko przywróci im poprawne widzenie, ale również podkreśli urodę. Wiedząc jaki model pasuje do kształtu ich twarzy oraz jakie szkła korekcyjne będą dla nich najlepsze, zakup ten będzie przyjemnością.