Okulary Tom Ford

Okulary Tom Ford

Okulary Tom Ford noszą dziś nie tylko osoby, które borykają się z wadą wzroku i muszą korzystać z okularów. Niektórzy używają okularów z niebieską powłoką, by chronić wzrok przed szkodliwym światłem ekranu komputera lub telewizora. Jednak wielu ludzi decyduje się na nie, by poprawić swój wygląd: dodać sobie powagi i profesjonalizmu. Z biegiem lat okulary stały się modnym gadżetem i wyróżnikiem stylu. Potrafią zdobić, ale przy ich dobieraniu trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

Rola okularów jest wyszczuplić twarz i dodać jej lekkości. Dobrze dobrane okulary nie powinny być szersze od twarzy. Muszą sięgać poniżej linii brwi i nie mogą spierać się na policzkach.

Okulary muszą dobrze leżeć na nosie – nie powinny go uciskać ani się z niego zsuwać. Jeśli oprawki będą źle dobrane do kształtu nosa, mogą haczyć o rzęsy.

Rolą okularów jest ukrycie niedoskonałości albo odwrócenie od nich uwagi. Prawidłowy dobór kształtu oprawek pozwala wysmuklić twarz. Kwadratowe i prostokątne szkła mogą wyszczuplić twarz. Grube, ciemne oprawki dodają lat, ale w niektórych wypadkach świetnie podkreślają kontur twarzy.

Na rynku okularów dominują dwa typu oprawek

Jaki kolor oprawek wybrać?

Na rynku okularów dominują dwa typu oprawek. Pierwsze z nich są ciemne: czarne lub granatowe. Drugie zaś to cienkie oprawy w kolorze złotym lub srebrnym. Jeśli by przyjrzeć się stoiskom w salonach optycznych, takich oprawek będzie najwięcej.

Gdzieś pomiędzy nimi znajduje się jednaka cała paleta mniej lub bardziej oryginalnych oprawek, po które chętnie sięgają indywidualiści, zwłaszcza przed trzydziestką.

Przy wyborze koloru oprawek warto kierować się kilkoma zasadami, dzięki którym okulary będą zdobić a nie stanowić ciężar:

  • powinien pasować do typu kolorystycznego i koloru włosów oraz oczu;
  • dobrze jest dobrać go do wieku;
  • musi pasować do stylu osoby, które będą nosić okulary.

Kilka praktycznych porad

Do salonu optycznego warto wybrać się z kimś, kto w miarę obiektywnie pomoże ocenić wygląd w okularach. Pracownicy salonu odbywają szereg szkoleń, dzięki którym również mogą dopasować oprawki, natomiast zawsze przydaje się głos rozsądku kogoś stojącego z boku.

Rozkład cenowy oprawek jest bardzo różny. Okulary Tom Ford będą należeć do średniej półki cenowej. Najtańsze okulary mogą być nietrwałe i szybko się zepsuć. Cena tych najdroższych może zwalić z nóg. Dlatego warto od razu powiedzieć sprzedawcy, jaką kwotę chce się wydać na oprawki.

Okularów nie kupuje się często i nie powinno się tego robić pod wpływem chwili. Warto przyjść do salonu wypoczętym, w naturalnym makijażu i codziennym stroju. Wtedy najłatwiej dobrać okulary, które będą dobrze dopasowane.