Okulary Toma Forda kolekcje

Okulary Toma Forda kolekcje

Tom Ford jako osoba i jako marka zajmuje szczególne miejsce w historii mody. Jego zawodowa kariera rozpoczęła się od pracy w borykającym się z trudnościami domu mody Gucci. Zaczynał jako szef konfekcji damskiej, by w krótkim czasie osiągnąć stanowisko dyrektora ds designu i w końcu dyrektora kreatywnego marki. Na tym stanowisku odpowiadał już za całą produkcję oraz wizerunek marki.

Krótka historia marki Tom Ford

Jednym z elementów, które zaważyły na powodzeniu jego pracy było docenienie znaczenia kampanii reklamowych, oryginalnych i wyróżniających się. Tom Ford szybko podjął współpracę z największymi autorytetami w dziedzinie fotografii i promocji, przede wszystkim współpracował z Mario Testino, Helmutem Newtonem czy Stevenem Meiselem. Nawiązał również ścisłą współpracę z wydawcami Vogue.

Tom Ford jako osoba i jako marka zajmuje szczególne miejsce w historii mody

Gdy do grupy Gucci dołączył Yves Saint Laurent Tom Ford objął stanowisko dyrektora kreatywnego tego brandu. I to on stał za kampanią perfum YSL  z udziałem słynnego mistrza sztuk walki Samuela de Cubbera pozującego nago w wysmakowanych materiałach promocyjnych kampanii.

W 2004r. Tom Ford oraz Domenico de Sole opuścili grupę Gucci i założyli firmę Tom Ford. Jedną z pierwszych kolekcji nowej firmy była kolekcja okularów przeciwsłonecznych sygnowanych nazwiskiem projektanta. Niektóre modele tej kolekcji przybierały niezwykle ekstrawagancką formę za sprawą użycia w produkcji koziej skóry. Rozwijająca się nowa firma preferowała przede wszystkim modę męską, prezentowaną w butikach firmy w prestiżowych miejscach Nowego Jorku.

Okulary Tom Ford kolekcja

Tom Ford w swojej ciągłej kolekcji kontynuuje projektowanie oprawek do okularów korekcyjnych oraz projektuje kolekcje okularów przeciwsłonecznych, w obu przypadkach damskich i męskich. Cała kolekcja podzielona jest tematycznie na poszczególne linie, określone charakteryzującym je zwrotem. Są tam zatem okulary motyle, okrągłe, pilotki, kocie, awiacyjne, owalne, wielokątne… W ten sposób wybierając okulary online łatwo kierować się swoimi preferencjami.

Tom Ford w swojej ciągłej kolekcji kontynuuje projektowanie oprawek do okularów korekcyjnych oraz projektuje kolekcje okularów przeciwsłonecznych, w obu przypadkach damskich i męskich

W najnowszej kolekcji projektanta promuje on okulary blokujące niebieskie światło. To modele szczególnie przeznaczone dla osób pracujących przez długie godziny przed komputerem. Pomagają one pielęgnować oczy i chronią je przed chronicznym zmęczeniem.

Okulary Tom Ford zróżnicowane są pod względem materiału wykonania i kształtów. Dostępne na oficjalnej stronie firmy oraz w dystrybucji sklepów optycznych modele wyróżniają się elegancją formy i swoistą delikatnością. Zgodnie z aktualnymi trendami oprawki okularów powinny komponować się z cechami charakterystycznymi rysów twarzy i delikatnie je uzupełniać oraz korygować. Większość oprawek dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych chociaż każdy z nich prezentuje stonowaną kolorystykę. Niektóre z oprawek są wręcz przezroczyste, pozostawiając na twarzy delikatny cień koloru. Znaczące jest, że projektant tworzy oprawki okularów korekcyjnych również o kształtach unisex, pasujące do twarzy męskich i żeńskich jednocześnie.

Tom Ford jest wyjątkową postacią w branży modowej. Ogromne sukcesy odnotowuje również w branży filmowej, jest producentem i reżyserem nagradzanych filmów. Samotny mężczyzna oraz Zwierzęta nocy to filmy, które doprowadziły projektanta do najważniejszych nagród w przemyśle filmowym. Tom Ford wzorem największych projektantów współpracuje również z producentami filmowych w charakterze kostiumografa, ubierając głównie aktorów. W swojej branży modowej projektant wielokrotnie zdobywał nagrodę międzynarodowego projektanta roku.